قاضی عسکر:اگر طرف سعودی درحج آينده خوب عمل كند و مشكلي پيش نيايد انشاءالله راه برای عمره هم باز خواهد شد

اميدواريم امسال حج خوب ،عزتمندانه و مطلوبی داشته باشيم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 945
 | 
تاریخ انتشار: 06 فروردین 1396 - 21:30
به گزارش خبرنگار هدا پرس;حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر؛ نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: مسئله حج را به روابط سیاسی دو كشور پيوند نمی زنيم چرا كه حج فريضه دینی و الهی و ركن دين است و بر همين اساس تمام همت خود را بكار گرفتيم تا اين فريضه تعطيل نشود و بحمدالله اين موفقيت حاصل شد
اميدواريم امسال حج خوب ،عزتمندانه و مطلوبی داشته باشيم

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: نظر مقام معظم رهبری همواره بر برگزاری حج عزتمندانه بوده است و ايشان هميشه تاكيد داشته اند حج بايد با حفظ موازين مورد نظر ما برقرار شود چون حج يك واجب شرعی است و نمی تواند تعطيل شود.

وی افزود: ما از اول هم اعلام كرديم كه مسئله حج را به روابط سیاسی دو كشور پيوند نمی زنيم چرا كه حج فريضه دینی و الهی و ركن دين است و بر همين اساس تمام همت خود را بكار گرفتيم تا اين فريضه تعطيل نشود و بحمدالله اين موفقيت حاصل شد.

?سرپرست حجاج ايراني خاطرنشان کرد: دراين دورازمذاكرات هيئت ايراني به رياست آقاي حميد محمدي سرپرست سازمان حج و زیارت، گفتگوهای بسيار صريح ، سازنده و منطقی را با طرف سعودي انجام داد و بعد ازچند بار نامه نگاری و گفتگوهای صريح و روشن نتيجه مطلوب بدست آمد.

نماينده ولي فقيه اضافه کرد: در موضوع شهداي منا با استدلال هايي كه صورت گرفت مقرر شد كه كميته حقيقت ياب به فعاليت خود ادامه دهد تا اينكه ما نظرات و مستندات خود را ارائه كنيم و ما وظيفه داريم در اين زمينه پيگيري ها را ادامه دهيم.

وی اظهار داشت: برخی تصور نكنند كه خدای ناكرده در مورد شهدای منا كوتاهي صورت گرفته است و ما نظرمان اين بوده كه قضيه منا بايد در گفتگوهای مستقيم و طرفيني حل شود و الان اين راه در حال باز شدن است و انشاء الله ازطريق گفتگو خواسته مورد نظرما درباره شهدای_منا نيزتحقق پيدا خواهد كرد.

حجت الاسلام قاضی عسكر افزود: دفتر نمایندگی سازمان حج و زيارت در عربستان بزودی فعال خواهد شد، تعداد افرادي را كه سال96 از ايران به حج مشرف مي شوند بيش ازهشتاد و شش هزار نفر است و درتوافق صورت گرفته برگزاري تجمعات و مراسم دعا درمحل اسكان زائران ايراني همچون گذشته انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: توافقنامه حج قطعي شده و به امضاي سرپرست سازمان حج و زيارت و وزير حج عربستان رسيده است و ما اميدواريم امسال حج خوب ،عزتمندانه و مطلوبی را داشته باشيم و زائران ايراني با خاطري آسوده مناسك حج و وظايف دینی و عبادی خود را انجام دهند.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد:توافقنامه حج درشرايط بسيار خوبی به امضا رسيده است و طرف سعودی در اين دوره از مذاكرات منطقی برخورد كرد و توافقی كه در نشست و گفتگو با وزير حج عربستان بدست آمد می تواند نقطه شروع خوبي باشد تا در آينده نيز مسائل مختلف درحوزه حج را از طريق تفاهم پيش ببريم.

وی تاکید کرد: هماهنگی ميان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زيارت را بسيار خوب توصيف میکنم و با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای كارشناسي هزينه های حج سال 96 ابراز اميدواري میکنم كه درقيمت گذاری افزايش چشمگیری رخ ندهد.

قاضی عسکر ادامه داد: از كاركنان بعثه ، سازمان حج و موسسات وابسته می خواهم كه با تمام توان برنامه های مورد نظر را دنبال كنند تا همه كارها به موقع و با دقت نظر انجام شود.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: به كاركنان سازمان حج و زيارت در تهران و دیگر استان ها توصيه میکنم كه مراجعان را با روی خوش، صبر و حوصله پذيرا باشند و مردم را خوب توجيه و به آنها اطلاع رسانی نمايند و پاسخگو باشند.

وی اظهار کرد: استفاده از نيروهاي با تجربه و كارآمد درحج سال آينده را لازم می دانم تا در برنامه ریزی ها همه آنچه كه يك حج مطلوب را رقم خواهد زد لحاظ شود و همه با تمام قوت ، قاطع و محكم كارها را به پيش ببرند.

نماينده ولی فقيه در پایان گفت: بحمدالله مردم نيز از بازشدن راه حج خوشحال اند و اگر طرف سعودي درحج آينده خوب عمل كند و مواردي را كه توافق شده است رعايت نمايد،مشكلي پيش نيايد انشاءالله راه برای عمره هم بازخواهد شد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.