حجتی:اولویت وزارت کشاورزی،برگرداندن ارزش افزوده تولید کشاورزی به محیط تولید و روستاست

افزایش سرمایه بانک کشاورزی از 1800 میلیارد تومان در سال 92 به 6100 میلیارد تومان

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 719
 | 
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1395 - 14:59
به گزارش خبرنگار هدا پرس;محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای معاونین و روسای سازمان جهاد کشاورزی استانها گفت:افزایش تولیدات کشاورزی در پرتو بهره وری به دلیل استفاده از نهاده و هزینه کم و محصول بیشتر به بهبود درآمد،معیشت و زندگی کشاورزان و روستاييان منجر شده است
افزایش سرمایه بانک کشاورزی از 1800 میلیارد تومان در سال 92 به 6100 میلیارد تومان

وزیر جهاد کشاورزی گفت:در سال 92 کل درآمد گندمکاران از محل فروش گندم به قیمت تضمینی به دولت 4 هزار میلیارد تومان بود، در حالی که این درآمد در سال جاری به 14 هزار و 700 میلیون تومان افزایش یافته و درآمد گندمکارن بیش از سه برابر شده است.

وی افزود: در دولت یازدهم دستاورد های بی نظیری در بخش کشاورزی در نتیجه حمایت، پشتیبانی و مدیریت مناسب حاصل شده است. با اتخاذ راهبرد افزایش بهره وری در این دوره علی رغم کاهش سطح زیر کشت و کاهش آب در اختیار بخش کشاورزی،شاهد افزایش تولیدات کشاورزی بودیم.

حجتی تصریح کرد:افزایش تولید و خودکفایی در گندم با اتخاذ روش های بهره ورتر در همه مراحل کاشت،داشت و برداشت تحقق یافته است. در تولید شکر، دیگر کالای راهبردی کشاورزی شاهد افزایش 50 درصدی تولید از 1.1میلیون تن در سال 92 به 1.65 میلیون تن درسال 95 بودیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: افزایش تولیدات کشاورزی در پرتو بهره وری به دلیل استفاده از نهاده و هزینه کم و محصول بیشتر به بهبود درآمد، معیشت و زندگی کشاورزان و روستاییان منجر شده است.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه استقرار واحد های خدماتی و صنایع کشاورزی در خارج از مناطق تولید و روستاها، سبب مهاجرت برای اشتغال در این واحدها در کلان شهرها شده است، اولویت وزارت جهاد کشاورزی، برگرداندن ارزش افزوده تولید کشاورزی به محیط تولید و روستاها است و صنایع تبدیلی، فراوری، سردخانه ها، کشتارگاه ها در مناطق تولیدی احداث و ایجاد می شوند.

حجتی در ادامه گفت: افزایش سرمایه بانک کشاورزی به عنوان مهمترین نهاد تامین کننده منابع مالی بخش کشاورزی جهت نقش آفرینی بیشتر در این بخش از اقدامات موثر در این دوره بوده است، سرمایه بانک از 1800میلیارد تومان در سال 92 طی دو مرحله به 6100 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: این افزایش سرمایه بانک را قادر می کند بیش از گذشته در خدمت کشاورزان، تولید کنندگان و روستاییان قرار گیرد.

وزیر کشاورزی در پایان گفت: تداوم و پیگیری برنامه های افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های تولیدی جدید و اعمال حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی در سال 96 است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.