سلطانی فر:برای تکمیل پروژه های نیمه تمام به 110 هزار میلیارد ریال نیاز است

افتتاح استادیوم 15 هزار نفری غدیر بیرجند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 856
 | 
تاریخ انتشار: 02 فروردین 1396 - 20:39
به گزارش خبرنگار هدا پرس،استادیوم 15 هزار نفری غدیر بیرجند با دستور روحانی از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد و در این مراسم سلطانی فر گفت:برای احداث این استادیوم 17 میلیارد تومان هزینه شده است و با حمایت دولت روحانی 15 پروژه در نیمه دوم خرداد به بهره برداری خواهد رسید
افتتاح استادیوم 15 هزار نفری غدیر بیرجند

سلطانی فر گفت:این پروژه بزرگترین مجموعه ورزشی شرق کشور محسوب می شود.

وی افزود:فاز نخست این استادیوم که امروز افتتاح شد شامل جایگاه وی آی پی ؛ سکوی تماشاگران، زمین چمن طبیعی و پیست تارتان، ۴ برج نوری، پارکینک و ساختمان اداری است.

سلطانی فر ادامه داد: همه استان ها به ویژه خراسان جنوبی ظرفیت بالایی دارند و می توانند در لیگ های بزرگ تیم داشته باشند.

وی عنوان کرد:کلنگ افتتاح این پروژه درسال ۸۵ برزمین زده شد که در فضای ۶۱ هزار متر مربع سرپوشیده و باز امروز به بهره برداری رسید. فصای سرپوشیده این استادیوم در حدود ۱۴۶۰۲ متر مربع بوده و فضای روباز آن در حدود ۴۶۷۷۸ متر مربع است. استادیوم غدیر از امکانات اسکوربورد برخور دار است و برای این پروژه ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت:برای تکمیل پروژه های نیمه تمام به 110هزار میلیارد ریال نیاز است که به دلیل نبود اعتبار برای نگه داری اماکن ورزشی مجبور هستیم فضاهای ورزشی را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون در قانون برنام ششم اعتباری از محل مالیات بر ارزش افزوده اختصاص یافت، این رقم بیش از 10 هزار میلیارد ریال است که مربوط به گسترش ورزش در استان هاست. با استفاده از مبلغ یادشده میزان اعتبار به هیات های ورزشی در سال 1396 حداقل پنج برابر سال 1395 خواهد بود.

سلطانی فر در پایان گفت: تعداد سازمان های مردم نهاد(سمن) مرتبط با وزارت ورزش و جوانان در ابتدای فعالیت دولت تدبیر وامید کمتر از 50 سمن بود امروز به هزار و 500 سمن رسیده است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.