دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب:

اعضای هیات‌ نظارت بر انتخابات احزاب ملی و استانی انتخاب شدند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 32072
 | 
تاریخ انتشار: 11 آبان 1400 - 11:06
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی از تعیین مالک شریعتی نماینده مجلس، محمد عباسی نماینده قوه قضاییه و دبیر کمیسیون به عنوان هیات نظارت بر انتخابات نمایندگان احزاب ملی و استانی خبر داد.
اعضای هیات‌ نظارت بر انتخابات احزاب ملی و استانی انتخاب شدند

محسن اسلامی  درباره نهمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی، گفت: دستور جلسه امروز انتخاب دبیر این کمیسیون بود و محمد باقر خرمشاد معاون سیاسی وزارت کشور با توجه به مسوولیتم به عنوان مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، مرا معرفی کرد و در نتیجه به اتفاق آرا به عنوان دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب شدم.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، درباره مصوبات دیگر جلسه امروز افزود: نمایندگان احزاب ملی و استانی در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی آبان و آذر پس از طی دو سال به پایان می‌رسد و به همین جهت باید در تدارک برگزاری انتخابات باشیم.

اسلامی یادآور شد: برای این کار نیازمند تعیین نمایندگان مجلس و قوه قضاییه در هیات نظارت بودیم. بنابراین با انتخاب مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی و محمد عباسی از قوه قضاییه به عنوان اعضای هیات‌ نظارت انتخاب مقدمات برگزاری این انتخابات فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه پروانه فعالیت «مجمع ملی کشاورزان ایران» مورد بررسی قرار گرفت که به دلیل نقص برخی موارد و مدارک ادامه بررسی به جلسه بعد موکول شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: مجوز فعالیت حزب احیاگران تمدن ایرانی اسلامی به لحاظ اصلاحات در مرامنامه و اساسنامه مورد تایید و تصویب اعضا قرار گرفت.

اسلامی گفت: همچنین گزارش برگزاری مجمع عمومی «جامعه اسلامی کارگران» و «حزب مستقل و اعتدال ایران» مورد تایید اعضا قرار گرفت.

وی یادآور شد: نظر ما این است که جلسات کمیسیون هر دو هفته به شکل منظم برگزار و امور به دقت رسیدگی شود تا شاهد یک نظم در پیشبرد کارها و پاسخگویی به نیازهای موجود باشیم و تلاش می‌کنیم تا تراکمی که اکنون شکل گرفته را برطرف کنیم./ایرنا

بیشتربخوانید:

یارانه احزاب دو برابر می‌شود

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.