حق‌شناس:

اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ منفعل ظاهر شدند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 30307
 | 
تاریخ انتشار: 08 تیر 1400 - 10:03
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: جریان اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ چه در ریاست جمهوری و چه شوراهای اسلامی به صورت منفعل و چندپاره حاضر شدند و نتیجه نگرفتند و چند صدایی میان اصلاح طلبان بسیار زیانبار بود.
اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ منفعل ظاهر شدند

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا، محمدجواد حق‌شناس در همایش تقدیر از اعضای ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: یکی از سخت‌ترین عرصه‌های کشور حضور در عرصه سیاست است به رغم فشارها می‌دانم بار سختی را به دوش کشیدید در شرایطی که فضا سخت‌تر و بسته‌تر خواهد شد اما حضور شما بسیار دلگرم کننده و امیدبخش است.

وی افزود: انتخابات ۱۴۰۰ برگزار شد و حاصل آن انتخاب سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس جمهوری و پیروزی لیست ائتلاف برای شورای شهر تهران بود بر این اساس در عمل، هدف و آرزوی ۲۵ ساله رسیدن به حاکمیت یک دست و تصاحب همه قدرت، محقق شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: برای رسیدن به این آرزو آن‌هایی که مسئولیت نگهبانی از قانون اساسی، ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب را بر عهده داشتند، فارغ از شرع و قانون در مورد بررسی نامزدها به تعبیر مقام معظم رهبری جفا کردند و حق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان بسیاری را پایمال کردند. گویا تصور آقایان این است که می‌توانند با فدا کردن نهادهای دموکراتیک، قانون اساسی و ارزش‌های امام و انقلاب را زیر پا گذارند و همه قدرت را مصادره کنند و در نهایت به زعم‌ خود به مردم و کشور خدمت کنند.

حاکمیت یک دست را قبلاً هم داشته‌ایم

حق‌شناس بیان کرد: حاکمیت یک دست را قبلاً هم داشته‌ایم؛ زمانی که نیروهای چپ بعد از رحلت امام به حاشیه رفتند، زمانی که محمود احمدی‌نژاد را در صدر نشاندند و زمانی که رد صلاحیت‌های فله‌ای را تجربه کردند. این تجربه را داشته و می‌دانیم که علاج کار حاکمیت یکدست نیست.

وی بیان کرد: در این میان فرصت مناسبی پیش آمده است که اصلاح طلبان به بازسازی خود بپردازند. اصلاح‌طلبان در انتخابات سال‌های ۹۲ و ۹۶، به ظاهر پیروز شدند اما در عمل حاصل کار زیان‌بار بود. در انتخابات ۱۴۰۰ نیز اصلاح‌طلبان به لحاظ راهبردی عملکردی ناموفق ارائه کردند و این رفتار مردم در حوزه سیاست که شاهد قهر بزرگ با صندوق‌های رای بود و رکورد آرا باطله مقام دوم را کسب کرد به نظر می‌رسد نیاز جدی به آسیب شناسی و ترسیم چشم‌انداز دارد.

حق‌شناس اضافه کرد: در جریان انتخابات ۱۴۰۰ چه در ریاست جمهوری و چه در شوراهای اسلامی شهر، اصلاح طلبان به صورت منفعل و چند پاره حاضر شدند و نتیجه نگرفتند. متاسفانه چندصدایی میان اصلاح‌طلبان بسیار زیان‌بار بود. در این میان حضور آقای مهرعلیزاده، بهترین فرصت برای اصلاح‌طلبان بود که متاسفانه این موقعیت مورد دقت قرار نگرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در عمل آقای مهرعلیزاده خوب عمل کرد و وفاداری خود را به مردم، قانون اساسی و اصلاح‌طلبان را در گفتار و کردار نشان داد و منافع مردم و میهن را در اولویت قرار داد و به نفع آقای همتی کنار رفت. وعده ما انتخابات سال ۱۴۰۲.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.