Deprecated: Creation of dynamic property wfPOMO_FileReader::$is_overloaded is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/streams.php on line 65

Deprecated: Creation of dynamic property wfPOMO_FileReader::$_pos is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/streams.php on line 66

Deprecated: Creation of dynamic property wfPOMO_FileReader::$_f is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/streams.php on line 185

Deprecated: Creation of dynamic property wfMO::$_gettext_select_plural_form is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/translations.php on line 337
اصلاح‌طلبان راهکار به دولت رئیسی ارائه دهند

هاشمی طبا:

اصلاح‌طلبان راهکار به دولت رئیسی ارائه دهند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31602
 | 
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1400 - 11:34
 یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اصلاح‌طلبان به دولت برنامه ارائه دهند و بگویند از نظرشان چه راهکارهایی درست و مناسب است.
اصلاح‌طلبان راهکار به دولت رئیسی ارائه دهند

به گزارش هداپرس به نقل از ایلنا، سید مصطفی هاشمی‌طبا درباره این که اصلاح‌طلبان در مواجهه با دولت جدید چه راهبردی را باید اتخاذ کنند و آیا افرادی در جناح اصلاح‌طلب برای تعامل با هسته سخت قدرت وجود دارند که به گفت‌وگو و تعامل با حاکمیت بپردازند، گفت: معتقدم نه اصلاح‌طلبان بلکه سایر جریان‌ها باید راه نشان دولت و مجلس نشان دهند و بگویند مشکلات ما در کجا است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: آدم‌ها می‌آیند یکسری حرف‌های  انتقادی می‌زنند، صحبت‌هایی می‌گویند اما راه نشان نمی‌دهند؛ مانند مجلس قبلی و مجلس یازدهم که  یک حرف‌هایی را می‌زدند اما راه حل نشان نمی‌دادند به طور مثال از آقای روحانی انتقاد می‌کردند بدون این‌که بیایند بگویند آقای روحانی چه کاری باید انجام دهید که مشکلات برطرف شود؛ که این گونه اقدام کردن درست نیست. در حال حاضر هم به اعتقاد من اصلاح‌طلبان باید بیایند بگویند که دولت چه کاری باید انجام دهد و مشکلات را چگونه می‌توان برطرف کرد اما متاسفانه حرف چندانی برای گفتن ندارند کما این که در حال حاضر هم با وجود این که تمامی نهادها یکدست شدند این‌ها هم حرفی برای گفتن ندارند.

اصلاح‌طلبان باید بیایند بگویند که دولت چه کاری باید انجام دهد

وی با بیان این‌که باید راه‌حل‌ها گفته شود، اظهار داشت: بزرگترین وظیفه ما در قبال مملکت، مردم و آینده کشور است و جریان‌های سیاسی باید نظر دهند این‌که بیایند از نظر سیاسی بگویند چه انجام دهیم و چه کاری انجام ندهیم که نمی‌شود، جریان‌ها بیایند راه کار نشان دهند. بیایند وضعیت ممکلت را در حال حاضر تشریح کنند و بگویند که آقای رئیسی چه کاری انجام دهید بهتر است یا مجلس چه باید انجام دهد درست است؛ حال آنان این کارها انجام دادند که دادند؛ ندادند هم گردن خودشان است.

هاشمی طبا عنوان کرد: اصلاح‌طلب یعنی چی؟ اصلاح طلبی یعنی این‌که می‌خواهی مملکت اصلاح شود بنابراین باید  نظریه دهند چه کاری باید در چه موارد انجام گیرد و اصل قضیه هم همین است که متاسفانه به دلیل این که چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا می‌خواهند روی آب حرکت کنند، به عمق موضوع نمی‌پردازند و بعضاً حرف‌هایی می‌زنند که  خوشایند برخی‌ها است در صورتی که اگر به وظیفه اصلی خودشان بپردازند، موفق هستند.

اصلاح طلبی یعنی این‌که می‌خواهی مملکت اصلاح شود

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که این روزها مشاهده می‌کنیم صحبت‌هایی در مورد جریان اصلاحات گفته می‌شود مانند این که نماینده تهران می‌گوید «نظام به اصلاح‌طلبان لطف کرده است که اجازه می‌دهد سخن بگویند» و یا مدیر مسئول روزنامه کیهان می‌گوید «اصلاح‌طلبان را بفرستند پنچشیر» چرا این رفتارها از سوی برخی نسبت به جریان اصلاحات صورت می‌گیرد؛ آیا عده‌ای می‌خواهند این جریان را حذف کنند، گفت: نمی‌دانم؛ مگر این که این دوستان خودشان را محور همه چیز قرار دهند.

هاشمی‌طبا تاکید کرد: به ارزش‌های اسلامی معتقد هستیم؛ حضرت علی در مسجد می گفتند هر کسی انتقاد دارد به من بگوید. شخصی ایستاد و گفت اگر تو کج بروی من با شمشیر تو را صاف می‌کنم، تا این حد در اسلام آزادی بیان مطرح است. حال چه کسی می‌خواهد لطف کند؟ مگر این که این دوستان خودشان را مرکز ثقل عالم بدانند و لطف کنند که کسی حرف بزند که چنین چیزی زور است. هیتلر، موسولینی و این‌ها هم هر وقت دلشان می‌خواست اجازه صادر می‌کردند دیگران حرف بزنند اما در بطن اسلام که ما هم به آن معتقد هستیم، آمده است انسان‌ها باید عقاید خودشان را بگویند، انتقاد کنند و حرف بزنند به نظر من این دوستان کمی اشتباه به موضوع نگاه می‌کنند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.