جهانگیری:برای واگذاری اوراق مشارکت ریالی شرکت های توسعه نفت و گاز موافقت شد

استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای احداث پروژه در داخل

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 694
 | 
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1395 - 23:01
به گزارش خبرنگار هدا پرس;جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اقتصاد گفت:تجهیزاتی که توان ساخت داخل برای آن وجود دارد باید حتما از داخل کشور تأمین شود و همچنین در سال جدید برای احداث چند پروژه داخلی از تسهیلات مالی خارجی استفاده می کنیم
استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای احداث پروژه در داخل

معاون اول رئیس جمهور گفت : با توجه به درخواست برخي از وزارتخانه ها براي استفاده از تسهيلات مالي خارجي جهت خريد تجهيزات مورد نياز اجراي پروژ هاي مختلف، كميسيون شوراي اقتصاد بايد اين موضوع را به صورت سختگيرانه مورد بررسي قرار دهد تا تجهيزاتي كه توان ساخت داخل براي آن وجود دارد، حتما از داخل كشور تامين شود.

وی افزود: در اين جلسه با درخواست وزارت نفت مبني بر اصلاح مصوبه شوراي اقتصاد براي واگذاري اوراق مشاركت ريالي شركت هاي توسعه نفت و گاز موافقت شد.

جهانگیری تصریح کرد:همچنین استفاده از تسهيلات مالي خارجي براي احداث پالايشگاه نفت خام به ظرفيت 300 هزار بشكه در روز در منطقه جاسك از ديگر درخواست هاي وزارت نفت بود كه شوراي اقتصاد با آن موافقت كرد.

وی در ادامه گفت: همچنین طرح وزارت صنعت برای احداث كارخانه كاغذ سبز خوزستان با استفاده از تسهيلات مالي خارجي به تصويب رسيد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: اصلاح و تمديد مصوبه احداث پروژه قطار حومه اي شهر جديد گلبهار به مشهد و اصلاح و تمديد مصوبه شوراي اقتصاد در خصوص برقي كردن راه آهن تهران ـ مشهد نيز مورد موافقت شورای اقتصاد قرار گرفت.

جهانگیری خاطرنشان کرد: همچنین با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبني بر احداث سه بيمارستان 740 تختخوابي بركت در شهرهاي تهران و اهواز با استفاده از تسهيلات مالي خارجي موافقت شد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.