در پی خودکشی:

استعفا و عزل دو مسئول دانشگاه فردوسی مشهد در پی خودکشی سعید قلی بیگلو

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 30292
 | 
تاریخ انتشار: 07 تیر 1400 - 11:38
سعید قلی بیگلو دانشجوی پسادکترای فردوسی در رشته فیزیک و ساکن شهر قم پیش از ظهر رور گذشته، ۵ تیرماه خود را در خوابگاه فجر دانشگاه حلق آویز کرد.
استعفا و عزل دو مسئول دانشگاه فردوسی مشهد در پی خودکشی سعید قلی بیگلو

به گزارش هداپرس به نقل از ایلنا، بعد از ظهر امروز نشستی با محوریت مطالبات دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و بررسی علت خودکشی سعید قلی بیگلو، دانشجوی پسا دکترا فردوسی در رشته فیزیک با حضور رئیس دانشگاه فردوسی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی، رئیس نهاد رهبری دانشگاه فردوسی و چندتن از مسئولان دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم برگزار شد.

در این نشست چند ساعته دانشجویان به بیان دغدغه ها، مطالبات و نیز کم کاری ها و کوتاهی های صورت گرفته از سمت مسئولان دانشگاه، برخورد های نادرست برخی اساتید در ارتباط با تمام دانشجویان و  نبود شرایط و امکانات رفاهی مناسب در زمان کرونا نظیر عدم وجود سرویس برای رفت و آمد پرداختند.

محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن عذرخواهی از دانشجویان بخاطر اتفاق پیش آمده و قصوری که از جانب مسئولان صورت گرفته، عزل ابوالفضل‌ غفاری، رئیس مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد را  به علت نادیده‌ گرفتن شرایط حاد روحی سعید قلی بیگلو که منجر به خودکشی او شد، را اعلام کرد.

همچنین حمیدرضا طاهری، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد تحت فشارهای به عمل آمده از سمت دانشجویان بخاطر خودکشی دانشجوی نخبه دانشگاه، استعفای خود را رسما اعلام کرد که تا فردا روی سایت دانشگاه بارگذاری خواهد شد.

سعید که در روزهای اخیر دو مرتبه اقدام به خودکشی کرده بود

در این نشست بیانیه ای توسط دانشجویان دانشگاه فردوسی صادر و قرائت شد تا اقدامات لازم جهت رفاه دانشجویان و عدم تکرار چنین اتفاقاتی، انجام شود.

سعید قلی بیگلو دانشجوی پسادکترای فردوسی در رشته فیزیک و ساکن شهر قم پیش از ظهر رور گذشته، ۵ تیرماه خود را در خوابگاه فجر دانشگاه حلق آویز کرد.

وی روز قبل از خودکشی نزد مشاور و روانپزشک بیمارستان ابن سینا رفت اما به تشخیص روانپزشک  مبنی بر عدم ضرورت بستری در بیمارستان ترخیص شد. سعید که در روزهای اخیر دو مرتبه اقدام به خودکشی کرده بود، دوباره پس از خروج از بیمارستان خود را در اتاقش در خوابگاه حلق آویر می‌کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.