هانکوک از دولت و ملت عذرخواهی کرد:

استعفای وزیر بهداشت بریتانیا بعد از رسوایی نقض محدودیت کرونا

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 30254
 | 
تاریخ انتشار: 06 تیر 1400 - 10:03
یک روز پس از رسوایی انتشار تصاویری از مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا که او را در حال بوسیدن دستیارش نشان می‌داد، وزیر به دلیل نقض محدودیت‌های کرونا از مقامش استعفا کرد.
استعفای وزیر بهداشت بریتانیا بعد از رسوایی نقض محدودیت کرونا

به گزارش هداپرس به نقل از عصرایران، پس از آنکه روزنامه عامه‌پسند “سان” تصاویر هنکاک وزیر بهداشت و دستیارش جینا کولادانجلو را در آغوش یکدیگر و در حال بوسیدن منتشر کرد، بسیاری خواهان برکناری او شدند.

هم آقای هنکاک و هم خانم کولادانجلو متاهل هستند.

نشریه سان نوشت که عکس‌های این دو به ۶ مه برمی‌گردند و داخل ساختمان وزارت بهداشت گرفته شده‌اند.

این اولین باری نیست که یک مقام دولت بوریس جانسون برای نقض محدودیت‌های کووید-۱۹ مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

مت هنکاک همچنین مورد انتقاد بود که چه طور یک دوست قدیمی دوران دانشجویی خود، یعنی خانم کولادانجلو را به دستیاری‌اش انتخاب کرده بود.

دولت بریتانیا تاکید داشته که در این مورد مقررات رعایت شده بود.

هانکوک از دولت و ملت برای این قانون‌شکنی عذرخواهی کرد

هنکاک در توییتر گفت: “من متوجه فداکاری‌های عظیمی هستم که همه در این کشور کرده‌اند. ماهایی که مقررات را تعیین می‌کنیم خودمان باید آنها را رعایت کنیم و برای همین است که من باید استعفا بدهم.”

او در استعفانامه‌اش هم از نخست‌وزیر بریتانیا برای نقض محدودیت‌های کرونا عذر خواسته است.

بوریس جانسون در پاسخ نوشته که هنکاک باید مقامش را “با افتخار به دستاوردهایش ترک کند. نه تنها در مواجهه با همه‌گیری بلکه دستاوردهای پیش از آغاز کووید-۱۹.”

نخست وزیر بریتانیا، ساجد جاوید، وزیر سابق دارایی را جایگزین آقای هنکاک کرده است. جاوید مسلمان است.

یورونیوز هم نوشت: مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا پس از انتشار عکسی که وی را در حال بوسیدن لبان یکی از دستیارانش نشان می‌دهد، به‌دلیل نقض محدودیت‌های کرونایی از مقام خود استعفا کرد.

آقای هانکوک در متن استعفای خود خطاب به بوریس جانسون نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا نوشت: «باید با مردمی که در زمان همه‌گیری کرونا تا این حد ازخودکذشتگی داشتند، صادق باشیم.»

مجله سان بریتانیا روز جمعه تصویری از بوسه مت هانکوک و جینا کولادانجلو مشاور/دستیار وی را منتشر کرده بود. یک دوربین مخفی ششم ماه مه این تصویر را ضبط کرده بود. این رابطه، نقض مسلم فاصله‌گذاری و محدودیت‌های کرونایی به شمار می‌رود.

هانکوک روز جمعه و در گام اول از دولت و ملت برای این قانون‌شکنی عذرخواهی کرد. نخست وزیر بریتانیا هم با پذیرش این عذرخواهی گفته بود که پرونده بسته شده است. اما نشریه سان به این حد بسنده نکرد و روز جمع، ویدیوی دوربین مخفی از این بوسه جنجالی را منتشر کرد.

آقای هانکوک متاهل و دارای سه فرزند است و رابطه وی با خانم کولادانجلو، پیش از این هم خبرساز شده بود.

وزیر بهداشت بریتانیا، طبیعتا شخصی بوده که بیش از دیگر مقام‌های این کشور شهروندان را به رعایت مقررات کرونایی دعوت می‌کرده است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.