آخوندی:توسعه صنعت حمل و نقل ریلی به سرمایه گذاری 28 هزار میلیارد تومانی نیاز دارد

احداث دو هزار کیلومتر خطوط ریلی جدید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 637
 | 
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1395 - 21:34
به گزارش خبرنگار هدا پرس;عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از 113 دستگاه واگن مسافری گفت:میزان سرمایه گذاری در دولت تدبیر و امید در توسعه خطوط ریلی 2 هزار میلیارد تومان بوده که 3 برابر نسبت به دولت گذشته است
احداث دو هزار کیلومتر خطوط ریلی جدید

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز با بهره برداری از این واگن ها، امکان رفاه بیشتر در استفاده از حمل و نقل ریلی برای مردم فراهم شده است.

آخوندی افزود: طی سه سال گذشته رویدادهای خوبی را در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی شاهد بودیم که از جمله آنها سرمایه گذاری بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریالی (دو هزار میلیارد تومانی ) است .

وی اظهار داشت: سال هایی که منابع مالی لازم نیز در اختیار بود، میزان سرمایه گذاری در این بخش به ۱۰ هزار میلیارد ریال ( یک هزار میلیارد تومان) هم نرسید و حدود هفت هزار میلیارد ریال (۷۰۰ میلیارد تومان) در این بخش سرمایه گذاری شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی در این بخش نشان می دهد که میزان سرمایه گذاری دولت تدبیر و امید در این بخش سه برابر نسبت به دولت گذشته است. اکنون احداث دو هزار کیلومتر خطوط ریلی جدید در دست اقدام قرار دارد تا بتوان پنج مرکز استان را به شبکه ریلی کشور متصل ساخت.

آخوندی در پایان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده برای پنج سال آینده، میزان سرمایه گذاری ۲۸۰ هزار میلیارد ریالی (۲۸ هزار میلیارد تومانی) برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور مورد نیاز است.

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.