احمدی پور:نوروز، بهترین مکانیزم برای تحکیم هم‌گرایی بین اقوام و ملل جهان است

اجرای برنامه‌های فرهنگی در مجموعه سعدآباد،بازدید را جذاب تر کرده است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 991
 | 
تاریخ انتشار: 07 فروردین 1396 - 14:55
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم جشن جهانی نوروز که با حضور اسحاق جهانگیری معاون‌اول رئیس‌جمهوری و وزرای کابینه تدبیر و امید در کاخ گلستان برگزار شد; گفت:نوروز فرصت مغتنمی است تا ملت‌های حوزه نوروز در تقویت و تحکیم روابط و ایجاد صلح و دوستی در منطقه گام بردارند و شکوه این جشن باستانی باعث شد،سازمان ملل آن را به رسمیت بشناسند
اجرای برنامه‌های فرهنگی در مجموعه سعدآباد،بازدید را جذاب تر کرده است

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی بازدید از مجموعه‌های تاریخی را جذاب‌تر می‌کند

وی افزود:امروز شاهد بودیم که برنامه‌های فرهنگی خوبی در مجموعه سعدآباد اجرا می‌شود

احمدی پور تصریح کرد:نوروزِ تهران روزهای متفاوتی را تجربه می‌کند. همشهریان تهرانی و مسافرانی که از شهرهای دیگر به تهران آمده‌اند شاهد این نوروز متفاوت هستند

معاون رئیس جمهور ادامه داد: نوروز تجلی صلح و دوستی و از کهن‌ترین آیین‌ها و جشن‌های به‌جامانده از دوران باستان و جلوه‌ای مهم از فرهنگ غنی مردم ایران است.

وی اضافه کرد:نوروز با گذشت زمان، دگرگونی‌های دوران را شاهد بوده و با آمدورفتِ الهام‌بخش خود پایان فصلی دیگر و آغاز فصلی نو را به ساکنان این سرزمین کهنسال و حوزه فرهنگ ایرانی اعلام می‌کند.

احمدی پور خاطرنشان کرد:نوروز جشنی جهانی با ریشه ایرانی است و در طول قرن‌های گذشته از شکوهمندی سنت‌های این جشن باستانی کاسته نشده است. نوروز با احساس و اندیشه‌های صلح و دوستی و همبستگی و همزیستی پیوند ناگسستنی دارد.

وی عنوان کرد:این جشن جهانی از زمان‌های قدیم در اقصی‌نقاط جهان مانند کشورهای آسیای میانه، خاورمیانه، شبه‌قاره هند و بالکان به‌شکل رسمی برگزار می‌شده است. شکوه این جشن جهانی باعث شد تا سازمان ملل‌متحد به آن توجه کند و نوروز را به‌رسمیت بشناسند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود:نوروز فرصت مغتنمی است تا ملت‌های حوزه نوروز در تقویت و تحکیم روابط و ایجاد صلح و دوستی در منطقه گام بردارند.

وی در پایان گفت:باید فراتر از مرزهای جغرافیایی به نوروز پرداخته شود و نوروز بهترین مکانیزم برای تحکیم هم‌گرایی بین اقوام کشورهای مختلف است.