اتحادیه اروپا تحریم های حقوق بشری علیه ایران را تمدید کرد.

اتحادیه اروپا چشمان خود را بر واقعیت حقوق شهروندی ایران باز کند…

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1039
 | 
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1396 - 15:33
سخنگوی وزارت امور خارجه، تمدید تحریم های یک جانبه اتحادیه اروپا علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر را سیاستی شکست خورده و ناکارآمد دانست و گفت:این اتحادیه چشمان خود را بر واقعیات حقوق شهروندی ایران بسته است.
اتحادیه اروپا چشمان خود را بر واقعیت حقوق شهروندی ایران باز کند…

به گزارش  هدا پرس به نقل از ایرنا، بهرام قاسمی در واکنش به تمدید تحریم های حقوق بشری علیه کشورمان توسط اتحادیه اروپایی این مطلب را بیان کرد
که جمهوری اسلامی ایران روند تکراری و ناسالم برخوردهای دوگانه، سیاسی و سوءاستفاده ابزاری از حقوق بشر توسط اتحادیه اروپا، از جمله تمدید تحریم های یک جانبه غیرمشروع به بهانه نقض حقوق بشر، که سیاستی شکست خورده و ناکارآمد است را محکوم می کند.
متاسفانه اتحادیه اروپا نشان داده است که درک درست و واقع بینانه ای از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را ندارد و با برخوردهای کاملا سیاسی، چشمان خود را بر واقعیات مربوط به حقوق شهروندی در نظام مردمسالاری دینی در ایران بسته است.
سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران فارغ از این قبیل وارونه نمایی ها و جوسازی ها به مسیر خود در حفظ و ارتقا حقوق شهروندان خود بر اساس اصول مترقی اسلامی و قانون اساسی ادامه خواهد داد.
روز گذشته شورای اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران که شامل منع سفر و مسدود شدن دارایی‌ها علیه 82 فرد و یک موسسه می‌شود را یک سال دیگر تمدید کرد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.