نامه 3 هزار نفر از فعالان اجتماعی و فرهنگی و نهادهای مدنی به رئیس سازمان صدا و سیما:

آموزش های “ایمنی جنسی” را از صدا و سیما آغاز کنید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 3393
 | 
تاریخ انتشار: 26 تیر 1396 - 11:12
پس از اتفاق تلخی که برای آتنا اصلانی دختر ۷ ساله پارس آبادی رخ داد، ۳ هزار نفر از فعالان حوزه کودک، والدین، دانشجویان، معلمان، اساتید دانشگاه و... طی نامه سرگشاده ای به ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواستار آغاز آموزش های ایمنی جنسی به کودکان و نوجوانان از طریق این سازمان شدند.
آموزش های “ایمنی جنسی” را از صدا و سیما آغاز کنید
بسمه تعالی
جناب آقای علی عسگری
ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

ما می دانیم ”آتنا” عمو پورنگ را می شناخت و با شعرهای او بارها خندیده بود. ما می دانیم ”ستایش” شبکه پویا را نگاه می کرد و همه ی عمو ها و خاله های شبکه های کودک را حفظ بود. ما این را هم می دانیم اگر دقایقی از همین برنامه ها به آموزش کودکان درباره ایمنی جنسی پرداخته می شد شاید آتنا و ستایش هنوز نفس می کشیدند و قلب های ما برای چندمین بار از خبر آنچه بر آنها رفته است ریش نمی شد!

ما می دانیم اکنون اغلب قربانیان جنایت های جنسی خانواده هایي هستند كه از نظر دسترسی به اطلاعات و در نتیجه دریافت اطلاعات مفید برای فرزندپروری، نسبت به دیگر افراد جامعه ضعیف تر هستند. به همین دلیل است که برای آموزش کودکان این قشر به سازوکاری فراگیر مانند صدا و سیما و آموزش و پرورش نیاز است. ما به همه ی افراد جامعه دسترسی نداریم تا بتوانیم آنها را نسبت به ضرورت آموزش ایمنی جنسی کودکان آگاه کنیم. بنابراین این وظیفه ی صدا و سیماست كه تربيت جنسي كودکان و نوجوانان را به صورت علمي و اصولي به فراخور سن آنان آغاز کند.

جناب آقای علی عسگری! تربیت جنسی با آموزش جنسی فرق دارد. درخواست ما آموزش جنسی به کودکان نیست بلكه آموزش کودکان برای حفظ خود از آزارهای جنسی است. ما از شما خواهش می کنیم نسبت به این مسئله احساس مسئولیت کنید. تعلل شما و سازمان زیر مجموعه تان مساوی ست با قربانی شدن کودکانی که در صورت آموزش های چند دقیقه ای می توانند از آسیب روحی و جسمی در امان بمانند. ما از شما می خواهیم به زودی خبر خوب تولید و ساخت برنامه های آموزشی ایمنی جنسی به کودکان را به ما بدهید.

منبع عصر ایران

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.