حافظی:پیشنهاد "قالیباف" برای پذیرش مسولیت مقابله با آلودگی هوا شعاری است

رفع آلودگی هوا یک مطالبه عمومی است نه یک موصوع سیاسی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 517
 | 
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1395 - 23:21
به گزارش خبرنگار هدا پرس;رحمت الله حافظی عضو شورای شهر تهران گفت:آلودگی هوا یک موضوع غیرسیاسی است،این موضوع یک مطالبه عمومی که همه دستگاهها در آن دخیل هستند و باید با همکاری هم این معضل را حل کنند.
رفع آلودگی هوا یک مطالبه عمومی است نه یک موصوع سیاسی

حافظی: منابع مربوط به آلودگی هوا یک موضوع فرادستگاهی است که برای حل آن دستگاه‎های مختلف باید همراه شوند.

عضو شورای شهر تهران افزود: فرض می‎گیریم، وظیفه کنترل آلودگی را به شهرداری سپردند، منابع لازم را هم به این دستگاه تخصیص دادند، شهرداری که نمی‎تواند نقش وزارت صنایع بر آلودگی هوا را کنترل کند. یا شهرداری که نمی‎تواند بر میزان آلودگی که وزارت نفت ایجاد می‎کند اشراف داشته باشد و آن را کنترل کند.

وی تصریح کرد:باید مسئولیت کنترل آلودگی هوا را شخص رئیس‌جمهور بر عهده بگیرد و در این رابطه از همه دستگاه‎های اجرایی کمک بخواهد. قوه مجریه و سایر قوا هم باید تسهیل‌کننده این موضوع باشند.

حافظی ادامه داد: برای حل معضل آلودگی هوا باید با سایر کشورهای منطقه که در به وجود آمدن این آلودگی نقش داشته‎اند وارد مذاکره شد. فرض کنید منابع را به شهرداری بدهند، شهرداری نمی‎توانند چنین تعاملاتی بین دیگر کشورها ایجاد کند.

وی در پایان گفت:این پیشنهاد شعاری بیش نیست که از سوی شهرداری بدون هیچ منطقی مطرح‌شده است. همه ما اعتقادداریم که آلودگی هوا موضوعی غیرسیاسی است. این موضوع یک مطالبه عمومی است که در دستگاه زیست‎محیطی قرار دارد و همه دستگاه‎ها در آن دخیل هستند و باید با همکاری هم این معضل را حل کنند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.