جواد امام گفت‌:

«آشنا» به فکر بعد از دولت دوازدهم است/ تکلیفی برای حمایت از اشتباهات دولتمردان نداریم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 19247
 | 
تاریخ انتشار: 03 تیر 1398 - 09:08
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: آقای آشنا دارد برای بعد از آقای روحانی فکری برای خود می‌کند و یکی از دلایل ناکامی دولت حضور افرادی مثل آقای «ناآشنا» است.
«آشنا» به فکر بعد از دولت دوازدهم است/ تکلیفی برای حمایت از اشتباهات دولتمردان نداریم

به گزارش هداپرس جواد امام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در واکنش به توئیت اخیر حسام‌الدین آشنا که در آن از آبروی ریخته رهبر جریان اصلاحات صحبت کرده بود، گفت: این سخنان نشان می‌دهد که آقای آشنا جایگاهی نداشته و همیشه به جایی آویزان می‌شده است.

وی افزود: آقای آشنا دارد برای بعد از آقای روحانی فکری برای خود می‌کند و یکی از دلایل ناکامی دولت حضور افرادی مثل آقای «ناآشنا» است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به اینکه واکنش آقای روحانی به این رفتار آقای آشنا چه باید باشد، گفت: آقای روحانی حداقل به احترام آنهایی که به او اقبال نشان دادند و به احترام افرادی که باعث شدند تا آقای روحانی رای بیاورد، باید یک عکس‌العمل صریح و روشن داشته باشد و تکلیف امثال آقای آشنا را برای ادامه مسیر روشن کند.

وی گفت: اصلاح طلبان تلاش کردند این دولت سرکار بیاید و حالا که آمده سر کار برخی افراد حاضر در این دولت مثل آقای آشنا هیچ نسبتی با اصلاح‌طلبان ندارند اما گویا اصلاح‌طلبان باید هزینه آن را بپردازند.

جواد امام با اشاره به اینکه ما باید صادقانه به مردم دلایل رایمان به آقای روحانی را بگوییم، گفت: خود اصلاح‌طلبان هم در واقع در بخش‌هایی منتقد جدی دولت هستند اما به لحاظ شرایط، اقتضائات و منافع ملی آن موقع تکلیفان این بوده که از آقای روحانی در مقابل کاندیداهای دیگر حمایت کنیم و از حمایت خودمان هم پشیمان نیستیم اما آقای روحانی و کابینه‌اش باید پاسخگوی اعمال خود باشند و امروز هم دلیل اینکه دولت دچار یک بی‌عملی مفرط و باعث هدررفت سرمایه‌ها و سوختن فرصت‌ها شده افرادی مثل آقای آشنا هستند. ما باید این را صادقانه به مردم اعلام کنیم و دولت هم باید برای ادامه مسیر تکلیفش را با این‌ها اعلام کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا شما برخلاف اصلاح‌طلبانی که می‌گویند باید تا آخرین لحظه از دولت حمایت کرد فکر می‌کنید، گفت: ما از دولت حمایت می‌کنیم اما حمایت از دولت به مثابه این نیست که ما هیچ نقدی به عملکرد نداشته باشیم و به منزله حمایت تکلیفی از اشتباهات همه افرادی که در دولت هستند نیست، از دولت حمایت می‌کنیم و از رای خود پشیمان نیستیم اما نقد خود از دولت مبنی بر بی عملی را هم می‌گوییم و به صراحت اعلام می‌کنیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.